ATATÜRK VE CUMHURİYET KONULU AYDINLANMA KONFERANSLARI

Atatürkçü Medya’dan Bir İlk Daha!.. Atatürkçü Medya Olarak Gerçekleştireceğimiz ve Birbirinden Değerli Birçok Atatürkçü Aydın ve Yazarlarımızın Katılımlarıyla ATATÜRK VE CUMHURİYET KONULU AYDINLANMA KONFERANSLARI Çok Yakında Sizlerle…


Theatre stage with red curtain and spotlight on the stage

Atatürkçü Medya’dan Bir İlk Daha!..


ATATÜRK VE CUMHURİYET KONULU AYDINLANMA KONFERANSLARI

Kuşkusuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına çok şey borçluyuz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet bizler için, birbirinden ayrı düşünülemeyen iki yüce kavramdır. Biliyoruz ve inanıyoruz ki bugün, hiç bir dünya gücünün egemenliğinde değilsek, medeni ve çağdaş yaşama yolunda kimseden geri kalmıyorsak, bu yaşama kalitemizi borçlu olduğumuz Atatürk ve Cumhuriyet için ne kadar minnet etsek ve güzel şeyler düşünsekde yine de azdır…

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk önce işgal altındaki ülkemizi düşmandan kurtarmış, sonra Cumhuriyet’i kurmuş, hemen ardından da çağdaş ve medeni bir dünyada var olabilmek adına gerekli devrimleri hayata geçirmeye kendini adamıştır. Tüm bunları başarırken, beraberinde kültür, sanat, sağlık ve ekonomi gibi pek çok konuda da yenilikler getirmiştir.

Cephelerde kahramanlık destanını yaşamış, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile de dünyanın tarihini yeniden yazmıştır.

Birinci Dünya Savaşı sonrası, ülkesi bölge bölge işgal edilmiş, ordusunun elinden silahları alınmış, padişahının ve hükümetinin tümüyle yabancı devletlerle işbirliği içinde olduğu bir zamanda ezik, güçsüz ve perişan bir halkı ayağa kaldırmak hiç de küçümsenecek bir başarı değildir.

19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan kurtuluş mücadelesi, pek çok engele rağmen onun büyük dehası sayesinde, iç ve dış düşmanlara karşı başarıyla sonuçlanmış ve bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu uzun yolculuğuna başladığında Yunan ordusu İzmir’i, kısa bir süre sonra da İngilizler İstanbul’u işgal ediyorlardı.

Padişahın ve İstanbul hükümetinin bu ihanete varan tutumları karşısında, genciyle, yaşlısıyla halkı ve orduyu birleştirerek başlattığı Kurtuluş Savaşı aynı zamanda Cumhuriyet Türkiye’sinin de başlangıç noktasıydı.

Çok kanlı çarpışmalar sonunda, 26 ağustos 1922’de başlayan ve 9 Eylül 1922’de İzmir’de Yunan ordusunun denize dökülmesi ile son bulan Büyük Taarruz, onun ve Türk ulusunun yenilmez azminin en büyük kanıtı olmuştur.

Fakat bu savaş yeterli değildi.

Hiç gün kaybetmeden ülkenin çağdaşlaşma yolundaki savaşını başlattı. Önce 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılışı ve 29 Ekim 1923’de Cumhuriyet’in ilanı da bu savaşının zaferi oldu.

Cumhuriyet, belki de Mustafa Kemal Atatürk’ün düşündüğü çağdaş, medeni, güçlü ve dünyada sözü geçen bir ülke olabilmenin ilk ve tartışmasız adımı olarak verdiği karardı. Çünkü, teklifi üzerine TBMM tarafından “Yaşasın Cumhuriyet” sesleri arasında kabul edilen Cumhuriyet sonrası Cumhurbaşkanı olarak Çankaya’ya çıktığında, “Görevimi tamamladım” düşüncesine kapılmamış, tam aksine, gerçek devrimlerine ve Türkiye’nin her alanda ilerlemesi adına girişimlere başlamıştır…

ATATÜRK VE CUMHURİYET KONULU AYDINLANMA KONFERANSLARI


Ülkemizi İşgallerden Kurtarıp; Eğitim, Üretim, Sanat, Hukuk ve İnsan Hakları Alanında Dünya Lideri Ülkeler Seviyesine Çıkartmayı Başarmış ve Kurduğu Cumhuriyet ile Bu Başarıyı Taçlandırmış Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ders Kitaplarından Çıkartılarak Yeni Nesillere Unutturulmak İstenip ve Gericiler Tarafından Günden Güne Daha da Artan Bir Şekilde Saldırıların Yaşandığı Günümüzde Bizlerin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Bizlere Emanet Ettiği Cumhuriyetimize Daha da Çok Sahip Çıkmamız Gerekmektedir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Gerçekleştirdiği Eşsiz Devrimlerini, Fikirlerini Yaşatabilmenin Tek Yolu da O’nu İyi Öğrenmekten ve Anlayabilmekten Geçmektedir.

İşte Tam da Bu Doğrultuda;

Atatürkçü Medya Olarak Gerçekleştireceğimiz ve Birbirinden Değerli Birçok Atatürkçü Aydın ve Yazarlarımızın Katılımlarıyla Ulu Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Gençliğine Yani Bizlere Emanet Ettiği Cumhuriyetimizin Konu Konu Ele Alınarak Anlatılacağı AYDINLANMA KONFERANSLARI’nın İlk Adımını Atarak Hazırlık ve Organizasyon Çalışmalarına Başlamış Bulunmaktayız.

Ve En Kısa Sürede Siz Değerli Atatürkçülerle, ATATÜRK VE CUMHURİYET KONULU AYDINLANMA KONFERANSLARI İle Birlikte Olacağız.

Bir İlk Olarak Nitelendirdiğimiz Bu Proje Hiç Şüphesiz Gelecek Nesilleri de Aydınlatıcı Bir Yayınlar Serisi Olarak Arşivlerde Yerini Alacaktır…

ERKAN BOZKURT

(Atatürkçü Medya Genel Yayın Yönetmeni)

BU EŞSİZ PROJEDE İŞ BİRLİĞİ, REKLAM VE SPONSORLUK İÇİN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ…

İLETİŞİM FORMU;

Lütfen Adınızı Ekleyiniz...
Lütfen Soyadınızı Ekleyiniz...
Lütfen Telefon Numaranızı Ekleyiniz...
Lütfen E-Posta Adresinizi Ekleyiniz...
Lütfen Adresinizi Ekleyiniz...
Lütfen Konu Hakkında Mesajınızı Ekleyiniz...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı